Širšího stránka
cz en
Klikněte pro nastavení tématu
mraky východ slunce zelený list vodní hladina jahoda podzim sníh spider

Na této stránce a jejích podstránkách najdete moje výtvory ve vynikajícím (zadarmo!!!) programu SketchUp a návod pro začátečníky. Pokud tento program neznáte, vřele vám ho doporučuji. Nelekejte se, že se ho budete muset týdny učit používat, s tímto programem se naučíte za 20 minut (to myslím vážně, čtěte dále). Pokud nevládnete třeba moc anglicky, připojuji popis instalace a spuštění prvních tří tutoriálů (pro samotné použití již angličtina není vůbec nutná). Samotná práce s programem je natolik jednoduchá a intuitivní, že se budete divit. Zde naleznete můj první větší model.

Instalace a návody

Program si stáhnete na http://www.sketchup.com/download/gsu.html. Samotná instalace je naprosto jednoduchá. Po prvním spuštění doporučuji nastavit jednotky na Metric Centimeters (případně jiné metrické). Dále doporučuji stáhnout základní tutoriály (mnou počeštěné z původních anglických):

Tyto tutoriály nejlépe po stažení nakopírovat do složky "c:\Program Files\Google\Google SketchUp 7\Tools\HelpContent_en\SelfPacedTutorials" (při standardní instalaci). Po dalším spuštění programu jsou tyto tutoriály přístupné v menu Help → Self-Paced Tutorials.

Super návod pro začátečníky naleznete na zde: Učebnice SketchUp pro modeláře. Na této stránce naleznete také modely letadel (přímo ve formátu, který můžete otevřít ve sketchupu) a množství komponent, které se vám mohou hodit. Dále doporučuji shlédnout videotutoriály (v angličtině, ale dost jde jen odkoukat). Další návody lze nalézt např. na youtube: video 1/2 a video 2/2.

České fórum o SketchUp

Na stránce diskuse.cadtutorial.cz funguje (již od 10.3.2010, do února 2015 ještě na staré adrese sketchup.wu.cz) české fórum pro uživatele tohoto skvělého programu, kde najdete spoustu návodů a kde můžete vznést dotaz, pokud si s něčím nevíte rady.

diskuse.cadtutorial.cz

Přispívání do této diskuse bylo vzhledem k samostatnému fóru zrušena. Starší příspěvky najdete zde:

Jméno*: captcha Opište číslo*:
Text příspěvku*:
   
Table 'sirsi.comments' doesn't exist

Zatím není žádný komentář.